csen
S větrem a deštěm o závod

Hradecký půlmaraton a Maraton Hradec Králové 2017 - s větrem a deštěm o závod

Jubilejní V. ročník největší sportovní akce Královéhradeckého kraje se konal v neděli 8.října 2017 a tato již tradiční a prestiží sportovní akce přilákala v letošním roce na start více než 2200 běžců nejen z ČR. Pro příznivce rekreačního i závodního běhu připravili pořadatelé několik závodů, jejichž průběh provázeli výrazné změny počasí. Na nejdelší distanci ČSOB Maratonu Hradec Králové zvítězil Robert Heczko (2:36:15) a Pavla Staňková (3:11:14).

V hlavním závodě Olfincar Hradecký půlmaraton mezi jednotlivci dominoval v čase 1:07:20 Maročan Abdelkabir Saji před bratrským duem Martin a Tomáš Edelmanové (ASK Slavia Praha). Mezi ženami ukázala svou sílu nestárnoucí Táňa Metelková, která zvítězila v čase 1:21:41. Všechny nejlepší časy byly ovlivněny i nepříjemným větrem a občasným deštěm, takže žádný z rekordů trati nebyl překonán. V rámci této akce proběhl již podruhé charitativní projekt Kingspan Běh proti rakovině, kterého se zúčastnilo téměř 400 běžců. Pětikilometrový okruh kolem řeky Orlice byl vhodný pro širokou veřejnost, která svým startovným přispěla na dar pro Onkologickou kliniku FNHK. I díky generálnímu partneru akce, firmě Kingspan, a.s., se celá částka vyšplhala do výše 371.400,- Kč. Celý den probíhal v Žižkových sadech i na Malém náměstí doprovodný program pro celou rodinu, jehož součástí byly i dětské závody v běhu. Kompletní výsledky a fotogalerii k akci naleznete na webu pořadatele www.sportvisio.cz.