csen
PŮLMARATON - MARATON - BĚH PROTI RAKOVINĚ

6. ročník Olfincar Hradecký půlmaraton - 4. ročník ČSOB Maraton Hradec Králové - 3. ročník Kingspan Běhu proti rakovině

Nějvětší sportovní akce v regionu proběhla dnes v Hradci Králové a zúčastnilo se jí přes 2350 závodníků ve všech kategoriích. Opět se ukázalo, že Hradec Králové je skvělé město a místo pro uspořádání tak velkolepé sportovní akce, která každoročně patří mezi nejlepší sportovní akce v celé ČR.

Velkým překvapením byla nad očekávání velká účast závodníků v nesoutěžním charitativním běhu Kingspan Běh proti rakovině, kterého se zúčastnilo 628 běžců a do Fakultní nemocnice Hradec Králové na onkologickou kliniku tak putuje s přispěním běžců samotných a firmy Kingspan více jak 446.800Kč. Počasí přímo vybízelo ke skvělým sportovním výkonům, i tak ale zůstal rekord trati nepokořen. Díky rovinatému terénu ale spousta běžců zaznamenala své osobní maximum. Nejrychlejším mužem v závodě ČSOB Maraton Hradec Králové, byl David Pecina z Eleven Run Team, který si s trasou dlouhou přesně 42,195 km poradil za 2:38:03.9. Nejrychlejší žena na téže trati pak byla za 3:28:39.2 Pachtová Iva z MK Seitl Ostrava. Mezi půlmaratonci v závodě Olfincar Hradecký půlmaraton dominoval s časem 1:10:31.7 Milan Janoušek ze Sokola Kolín a nejrychlejší žena byla s časem 1:19:06.2 Hloušková Monika z AC Mariánské Lázně.