csen
7.ročník ČSOB Hradecký půl/maraton

7.ročník největší sportovní události Východních Čech ČSOB Hradecký PŮL/MARATON navštívilo 2200 sportovců!

Jedna z nejlépe hodnocených akcí v ČR v žebříčku TOP sportovní akce roku ČSOB Hradecký půl/maraton zná své vítěze.

Již od dopoledních hodin se v neděli 6.10. 2019 o nejvyšší příčky prali závodníci v dětských kategoriích. V šesti věkových kategoriích sportovalo přes 100 dětí.

Vytrvalci na maratonské trati startovali v 11 hodin a 15 minut z Malého náměstí v Hradci Králové. na startu se jich představilo více než 170. Nejrychlejším maratoncem byl Jan Švadlenka z “AC Mladá Boleslav , Lawi”,  který jednu z profilem a povrchem nejrychlejších tras v ČR proběhl za 2:36:24.86. Nejrychlejší ženou na maratonské trati byla Barbora Nováková ze Sokola Kunvald s časem 3:00:06.01.

Půlmaratonská trať přivítala více než  1250 běžců. A mezi nimi i přeborníky IZS a prvně v historii také hostila Akademické mistrovství České Republiky v půlmaratonu. Půlmaratonci startovali z Malého náměstí v Hradci Králové ve 12:30, propletli se uličkami kolem Tereziánského dvora, kolem stadionu “Pod lízátky” pak směřovali k Malšově lhotě, Městskými lesy obkroužili cca desetikilometrové kolo a vraceli se zpět k Malému náměstí.

Na Půlmaratonské trati byl nejrychlejší Petr Pechek z TJ Maratonstav Úpice s časem 1:08:08.48, mezi ženami dominovala Klára Moravcová ze SKI Klubu Jablonec s časem 1:21:21.73  Nejlepšími závodníky v přeboru IZS byli Roman Mazůrek a Jana Pilařová. Akademické mistrovství ČR v půlmaratonu opanovali Patrik Vebr a Michele Tkáčová.

Součástí celého sportovního dne byl i nesoutěžní charitativní KINGSPAN Běh proti rakovině. 4. ročník tohoto běhu přilákal více než 650 běžců. V dosavadní historii se povedlo vybrat na účet onkologické kliniky ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové více než 1,1 milionu Kč.V tomto ročníku se celková přispěná částka zvýší o 404.038Kč,- Startovné činilo 300 Kč a firma KINGSPAN přidala dalších 300 Kč za prvních 600 registrovaných běžců. Mezi přispěvateli z řad závodníků ale nebylo výjimkou, když za startovné zaplatili více.