csen
Šestý ročník Hradeckého koloběhu přinesl nečekané prvenství.

V Hradci Králové se v sobotu 20. května konal šestý ročník netradičního závodu Hradecký koloběh. Jedná se o akci pro smíšené dvojice na 19 km, kdy jeden běží a druhý jeden na kole, výměna je možná kdykoli.

Hradeckého koloběhu se pravidelně účastní smíšené dvojice, které by si jinak společně nemohli zazávodit. Pro některé se jedná o každoroční test výkonnosti, pro jiné je to prestižní událost. Vždyť rekord trati je postaven na čase 1:06:05. Letos se na start ve dvou kategoriích OPEN a nově i FAMILY, pro kterou byla povolena účast dvou běžců stejného pohlaví v rámci jedné rodiny, postavilo 90 dvojic. Nádherná trasa vedla již tradičně od rybníka Biřička do novohradeckých lesů, přes Hoděšovice, směrem na Běleč, kolem Výskytu a zpět na Nový Hradec. Jako první do cíle doběhl tým rodinné kategorie Roman Šinkovský a jedenáctiletý syn Samuel (tým Sportvisio.cz) ve skvělém čase 1:09:40. Jako celkově druzí doběhli Kateřina a Zbyněk Houžvičkovi, kteří tak ale získali prvenství v kategorii Open. Celkově třetí místo získala dvojice Jiří Mrázek, Adéla Štěpová. Sobotní účast opět pokořila rekord v počtu závodníků a budeme tak doufat, že přesun koloběhu na víkend, přinese příští rok několik dalších nových párů sportovců. Především kategorie Family je příslibem do budoucna, protože na startu bylo vidět opravdu mnoho různých rodinných dvojic (otec – dcera, otec-syn, dědeček – vnučka apod.). Tradiční akci doprovázela skvělá atmosféra doplněná i o doprovodný program (např. půjčování a testovaní paddleboardů). Více o akci nawww.sportvisio.cz.