csen
Stovky běžců i diváků na Jarním půlmaratonu

Letovisko Studánka poblíž Rychnova nad Kněžnou přivítalo v sobotu 8. dubna 2017 stovky běžců i diváků, kteří se sjeli na premiéru Jarního půlmaratonu. Tato akce, organizována společností Sportvisio, propojila závod v běhu na 10,5 km a 21 km s doprovodným programem pro celou rodinu a pozávodním gastro i wellness zážitkem v prostorách hotelu Studánka.

Dětské závody probíhaly přímo v centru dění a zúčastnilo se jich téměř 50 dětí všech věkových kategorií. Na vedlejší závod na 10,5 km, v podobě jednoho okruhu, vyběhlo 83 závodníků. Z nich byl celkově nejrychlejší František Fajfr v čase 42:21 min. Mezi ženami zvítězila s časem 50:30 min. Petra Škodová. V pravé poledne byl potom za slunečného počasí slavnostně odstartován hlavní závod, čítající 151 startujících, na 21km. Trasa s převýšením 270 m na jednom okruhu probíhala ve mírně kopcovitém terénu lesoparku Včelný a závodníky zavedla na mnoho krásných míst včetně Ivanského jezera. Nejrychleji si s nástrahami trati poradil Pavel Pecina s Eleven run teamu ve skvělém čase 1:20:02 následovaný Zdeňkem Šilarem z RunSport Teamu a Davidem Plným z Enervit Teamu. Nejlepší ženou byla Jana Mikešová ze Sokola Nová Paka v čase 1:40:17.